В Херсоні будуть правильно поводитись з небезпечними відходами

У міській раді відбулася нарада в рамках проекту розробки політики поводження з небезпечними матеріалами та відходами в місті та області.

Учасниками зустрічі були перший заступник міського голови Ігор Козаков, керуючий директор CES (Clean Energy Solutions), Генеральний директор iC consulenten Україна, експерт з питань екології Андреас Хельбль, технічний експерт iC consulenten Україна, експерт з питань екології/азбесту Юля Чорна, радники міського голови Артур Мадатян та Наталія Матковська, начальник департаменту житлово-комунального господарства Олексій Войтенко, представники профільних громадських організацій.

У 2019 році CES clean energy solutions спільно з iC consulenten Україна за підтримки Австрійського агентства розвитку (ADA) започаткували партнерство для створення в Україні Центру компетенції для поводження з небезпечними матеріалами. Це особливо актуально для проектів з реконструкції будівель, що фінансуються міжнародними організаціями, адже їх вимоги до поводження з небезпечними матеріалами набагато жорсткіші. Впровадження комплексу заходів для ліквідації азбесту, особливо що стосується тренінгів та підвищення компетенцій українських підрядників – одне з першочергових напрямків.

Такий проект втілюватиметься і в Херсоні. На вчорашній зустрічі намітили перші кроки співпраці – розробку просвітницької та адвокасі-кампанії, розробку методичних матеріалів для будівель соцсфери про небезпечні відходи та як з ними поводитись, початок інвентаризації тощо.

Довідка:

За даними ВООЗ, у всьому світі на даний час приблизно 100 тис. осіб вмирає щорічно від хвороб, викликаних дією азбесту. Як свідчать наукові дослідження європейських, українських та російських учених, використання азбесту та продукції, в якій він міститься, може стати причиною таких захворювань як азбестоз, мезотеліома та рак легенів.

На основі результатів всебічних наукових досліджень канцерогенних речовин Міжнародне агентство з вивчення раку при ВООЗ віднесло азбест до першої, найбільш небезпечної категорії сполук зі списку речовин-канцерогенів, для яких існують достовірні відомості про їх шкідливість для людини. Тому з кінця XX століття у світі було розпочато процес заміни азбесту на безпечніші матеріали, а використання цієї речовини підлягають найжорсткішим обмеженням.

Джерело: Херсонська міська рада