У Херсоні впровадять геоінформаційну систему міста

Херсон готується впроваджувати геоінформаційну систему міста. Запустити веб-ресурс планують вже до кінця цього року, зазначає радник міського голови Артур Мадатян. 

Геоінформаційна система – це веб-ресурс, покликаний вирішувати сукупність завдань зі збору, зберігання, відображення та аналізу просторової інформації про об’єкти, процеси і явища, які функціонують у місті. 

«Впровадження геоінформаційної системи дозволить приймати максимально обгрунтовані управлінські рішення в плані розвитку муніципальної системи, планувати та реалізовувати містобудівну діяльність, надати повну об’єктивну інформацію про доступні територіальні ресурси (наземні та підземні мережі), об’єкти нерухомості (включаючи борди та МАФи), інженерної та транспортної інфраструктури», – пояснює Артур Мадатян. 

Завдяки такій системі можна буде більш обгрунтовно приймати рішення про виділення коштів, інформувати жителів про розвиток міста та заплановані зміни. 

До кінця 2019 року планують завершити оцифрування інформації про підземні та наземні мережі, основні архітектурні споруди, дорожню мережу. 

Забезпечуватиме функціонування веб-порталу департамент містобудування та архітектури Херсонської міської ради. 

Орієнтовна вартість проекту з доукомплектації та впровадження програмного забезпечення геоінформаційної системи складає 200 тис.грн. Ця сума включає купівлю, установку та налаштування програмного забезпечення ArcGIS, створення геопорталу, первинне завантаження баз геопросторових даних та технічний супровід.  Після впровадження, наносити дані про об’єкти на веб-портал зможе кожен житель міста як через комп’ютер, так і за допомогою мобільного додатку.

Джерело: Херсонська міська рада