Розумний транспорт (Smart Mobility)

Мобільність у сучасних містах це запорука розвитку, тож муніципальна влада зі свого боку має забезпечити належний рівень надання транспортних послуг своїм громадянам. Розвинений громадський транспорт це ознака розвиненого міста. Всі останні роки сфера громадського транспорту Херсона занепадала, були окремі всплески розвитку, але відсутність значних системних змін так і не дала можливості цій сфері розвиватися.

У всьому світі проблеми розвитку міського транспорту розв’язуються за допомогою розробки та виконанню плану сталої міської мобільності, який включає стратегію розвитку громадського транспорту та нову транспортну модель, як фундаментальної основи для запровадження нових підходів в галузі громадських перевезень.

На сьогодні командою проекту за участі Європейського банку реконструкції та розвитку проводиться активна робота по залученню грантовських коштів. А поки ми шукаємо донорські кошти для розробки стратегічного документу, який передбачатиме розвиток міської мобільності, команда проекту займається вірешінням інших першочергових задач.

Розумне місто, це місто забезпечене енергоефективним, екологічним комунальним транспортом, який управляється сучасними системами на базі ІТ-технологій.

Тож, першочерговим завданням є закупівля коммунального громадського транспорту а також поліпшення інфраструктури громадського транспорту в місті. 

В цьому напрямку, міська влада у колаборації із громадськістю реалізують проект в рамках якого планується закупівля нових тролейбусів для міста. На сьогодні муніципалітет активно займається підготовкою кредитної угоди з Європейським банком реконструкції та розвитку (далі – ЄБРР) для закупівлі 50 нових тролейбусів (кредитні кошти ЄБРР) та розширення контактної мережі для тролейбусів (грантові кошти – 1,5 млн євро).

Наступним кроком стане впровадження єдиної інтегрованої інтелектуальної транспортної системи. Реалізується у складі автоматизованої системи обліку оплати проїзду (електронний квиток) та автоматизованої системи диспетчерського управління (відображення руху транспорту на карті по GPS-трекерах, інформаційні табло на зупинках із розкладом руху, тощо).

Для реалізації проекту будуть залучені інвестиційні кошти. На сьогодні розроблено Положення про умови проведення конкурсу з визначення особи-інвестора. Також розроблені проекти документів для забезпечення виконання Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.

Далі в рамках проекту необхідно запровадити електронну систему управління транспортною системою міста для підвищення якості надання послуг пасажирських перевезень на міських автобусних, тролейбусних та внутрішніх водних (річкових) маршрутах загального користування. Більш детально ознайомитися із тим, що саме відбувається в рамках реалізації вищезазначених напрямів ви можете на спеціалізованому інтернет-ресурсі «Херсон. Транспорт 2.0 Перезавантаження».