Розумний будинок (Smart Home)

Термореновація багатоповерхових будівель

Передбачає проведення енергоаудиту (визначення класу енергоефективності та ідентифікація місць з найбільшою втратою тепла). Далі – заходи з енергоефективності.

Джерела фінансування: Державний фонд енергоефективності, в рамках якого можливе отримання гранту на 20-50% загальної вартості проекту з утеплення та енергоефективності.

На сьогодні розпочата робота з регіональними представниками Фонду енергоефективності для того, щоб якомога більша кількість будинків отримала кошти на енергомодернізацію та термореновацію.

Smart Home

Наступний крок – заохочення встановлення систем високотехнологічних пристроїв та обладнання. Серед основних напрямів: безпека (датчики руху, присутності, вібрації, розбиття скла, відкриття вікна або двері, відеоспостереження), управління освітленням (розумні вимикачі, контролери для управління світильниками, датчики руху і присутності), управління кліматом (датчики вологості і температури, терморегулятори для управління потужністю опалення).

Термомодернізація об’єктів соціальної сфери.

На наше переконання, муніципальні об’єкти мають бути у авангарді перетворень на Smart, тож сьогодні готується проект по модернізації котельні та утеплення будівель лікарні ім.Лучанського (МСЧ ХБК). А також запровадження сучасної системи управління господарством лікарні. Проект реалізацється із залученням коштів Північною екологічної фінансової корпорації (NEFCO).

В рамках проекту передбачено здійснити енергоефективні заходи у 4 будівлях лікарні.

Також в цьому напрямку успішно реалізовані:

– у 2016 році унікальний для України проект «Зелена школа». В рамках проекту за сучасними еко-технологіями були збудовані модульні конструкції, а 400 кв.м даху було покрито сонячними батареями – за рахунок чого сьогодні здійснюється опалення та економія електроенергії двох поверхів еко-школи (1240 кв.м). Проект було реалізовано за грантові кошти 2,5 млн. євро від Північною екологічної фінансової корпорації (NEFCO) та 1,2 млн грн з міського бюджету. Проект створив додаткових 240 місць для дітей селища та 114 дітей вимушених переселенців. – у 2017 році утеплення лікарні Тропіних та модернізації її котельні корпорація. Проект було реалізовано за грантові кошти у розмірі 500 тисяч євро та 2 мільйонів гривень з міського бюджету. Зазначимо, що вкладення окупилися в перший опалювальний сезон, в рамках якого було здійснено заощаджено 2,3 мільйона гривень із міського бюджету (покриття витрат на опалення).