Депутатам пропонують затвердити найкращі умови фінансування від НЕФКО

Херсон отримав найкращі умови фінансування проекту «Енергоефективність у громадських будівлях та вуличному освітленні міста Херсона» від Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) серед великих міст України.

Для реалізації проекту місто отримає кредит на 5 млн євро на 9 років з відсотковою ставкою у 5,85%. Для порівняння, аналогічні проекти у Івано-Франківську, Чернівцях, Житомирі, Луцьку, Вінниці, Рівному та Хмельницькому реалізуються з відсотковою ставкою у 6-6,25%.

В рамках проекту встановлять 5 308 світильників на 84 вулицях міста та проведуть реновацію 4 найбільших будівель міської лікарні ім.Лучанського: головна будівля лікарні, поліклініка, пологовий будинок, дитяча поліклініка.

Проект дозволить на 50% скоротити витрати з міського бюджету на вуличне освітлення та оплату енергоносіїв для лікарні. Щорічно з бюджету на вуличне освітлення та оплату енергоносіїв для лікарні ім.Лучанського витрачається близько 20 млн грн. Після реалізації проекту буде витрачатися на 50% менше – тобто економія щороку складе 10 млн грн.

Крім того, очікується значна економія коштів у зв’язку із зміненням витрат на ремонтні роботи, реконструкцію та модернізацію моральною застарілістю обладнання – близько 7 млн грн щорічно.

На вулицях міста будуть встановлені світлодіодні світильники. Якщо зараз із 15 420 ліхтарів у Херсоні є світлодіодними близько 30%, то після реалізації проектів їх буде 63% (9 733 одиниць).

У 4 будівлях міській клінічній лікарні ім.Лучанського утеплять дах, замінять вікна, двері, модернізація системи опалення, встановлять системи вентиляції, утеплення трубопроводів, встановлять сонячні колектори, ІТП, виконають утеплення та гідроізоляцію покрівлі, заміну труб холодної води та каналізації, вуличного освітлення.

Окрім того, Херсон отримає грант 1,3 млн євро. Відповідно, за 9 років використання кредитних коштів, місто переплатить лише 349 тисяч євро (це без урахування зекономлених в бюджеті коштів на оплату за електроенергію, теплоносії та ремонтні роботи). Співфінансування складе 1 млн євро. Проект планують реалізувати за 2 роки.

Корпорація НЕФКО, за результатами розробленого ТЕО, надала Херсонській міській раді умови фінансування проекту «Енергоефективність у громадських будівлях та вуличному освітленні міста Херсона», які потрібно затвердити рішенням сесії.

Довідка. НЕФКО (Північна екологічна фінансова корпорація) – міжнародна фінансова організація, заснована у 1990 році урядами п’яти Північних країн: Данії, Ісландії, Норвегії, Фінляндії та Швеції. НЕФКО управляє фондами у розмірі більше 400 мільйонів євро. НЕФКО профінансувала більше 900 інвестиційних екологічних проектів приватного та державного секторів у Центральній та Східній Європі та більше 3000 техніко-економічних обґрунтувань. Рамкова угода з НЕФКО була ратифікована Верховною Радою України в 2010 році.

Джерело: Сайт Херсонської міської ради