Безпечне місто (Smart Security)

Впровадження інформаційно-аналітичних систем, які діють на основі елементів штучного інтелекту, які забезпечують контроль, профілактику та координацію процесів, пов’язаних з безпекою та життєдіяльністю людини (безпека на транспорті, безпека комунальної інфраструктури, безпека навколишнього середовища, попередження техногенних катастроф, безпека людини у міському середовищі, тощо). Також цей комплекс систем забезпечує спостереження, аналіз та управління всіма службами міста, як єдиним механізмом, в рамках діяльності ситуаційних центрів, які як правило створюються для забезпечення роботи систем Безпечного міста.

Система Безпечне місто комплектується моніторингової частиною, за допомогою якої накопичується інформація. Це здійснюється за допомогою системи спостереження (аналогові камери, IP-камери, PTZ камери, 360༠г камери, детектори, аудио пристрої, телеметрія, термінальні комплекси екстреного зв’язку, відомчі шлюзи та інформаційні системи). А також із системи узагальнення, аналізу та управління інформацією. В результаті чого приймаються відповідні рішення (ситуаційні центри, диспетчерські служби, тощо).

Системою відеофіксації оснащуються вулиці, будівлі, споруди, прибудинкові території, промислові підприємства, транспортні вузли та місця масового скупчення людей для запобігання та мінімізації виникнення всіляких злочинів. Система відеоспостереження веде відеофіксацію та має вбудований інтелект для реагування: контроль утворення скупчення людей, транспорту, неадекватної поведінки людей, розпізнавання осіб, номерних знаків для звірки з базою підозрюваних осіб або викрадених автомобілів, контроль залишених предметів (валізи, коробки, автомобілі).

На сьогодні в Херсоні починається реалізація першої складової проекту – розбудова мереж камер зовнішнього спостереження. У майбутньому в систему буде інтегровано датчики температури навколишнього середовища, забруднення повітря, рівня шуму на вулиці, інтенсивності руху, вільних місць на парковках та стоянках загального користування, заповнення сміттєвих контейнерів тощо.

В рамках побудови мережі відеоспостереження планується:

– закупівля камер спостереження, здатних розпізнавати обличчя та номерні знаки транспортних засобів для побудови комплексу «безпечного дорожнього руху» (в’їзди в місто, ключові точки на магістральних дорогах, тощо);

– проведення рейтингового голосування серед громадян міста щодо місць розташування камер на вулицях та рекреаційних об’єктах; – інтеграція до проекту камер, які здійснюють відеоспостереження біля міських комерційних об’єктів.